İzmir Evden Eve Nakliyat / İzmir Evden Eve Taşımacılık

Merkez Karşıyaka: 0 232 364 60 64 - 0 553 021 66 06

Menemen Şube: 0 232 832 15 23 - 0 537 263 58 97

İZMİR ASANSÖRLÜ TAŞIMACILIK

İZMİR EVDEN EVE ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

Her sektörde olduğu gibi değişen ve gelişen teknoloji taşımacılık konusunda da kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde çok katlı binaların artması ile birlikte nakliye işleminde alışılagelmiş kavramlar günümüzde etkisini kaybetmektedir. Geliştirilen yeni yöntemlerin en tercih edileni ise asansörlü taşımacılıktır. izmir evden eve asansörlü taşıma konusunda gelişim göstermektedir. Eskiden lüks bir hizmet olarak algılanan asansörlü taşıma günümüzde aranan bir nakliye türü haline gelmiştir.

ASANSÖRLÜ TAŞIMACILIK NEDİR?

Asansörlü taşımacılık; eşyaların balkonlardan ya da pencerelerden vinçli bir asansör sistemi ile taşınma işlemine denir. Son 15 senedir tercih edilen bir nakliye yöntemi olan asansörlü taşımacılık izmir’da da nakliye işlemini kolaylaştırmaktadır. izmir evden eve asansörlü nakliyat sistemi ile nakliye işlemi konusunda nefes almış, eşyalar kolaylıkla taşınabilir hale gelmiştir. Bu asansörler eşya taşınacak binanın özelliklerine göre kullanılmak üzere römorklü ya da araç üstüne monte edilmiş olarak iki çeşit yapılmaktadır.

ASANSÖRLÜ NAKLİYE NASIL YAPILMAKTADIR?

Asansörlü taşımacılığın uygun olup olmamasını kontrol etmek amacı ile öncelikle taşıma yapılacak binanın ve taşınacak eşyaların kontrol edilmesi gerekmektedir. Uygun olanakların tespit edilmesinin ardından pencere ya da balkona gerekli düzenekler kurulur ve paketleme gerçekleştirilir. Bu işlemin ardından eşyalar asansör sistemine yüklenerek indirilir ve nakliye aracına yerleştirilir.

ASANSÖRLÜ NAKLİYATIN FAYDALARI

Asansörlü nakliyat özellikle yüksek katlı, dar merdivenli, eşyaların taşınmasını güçleştirecek yerlerde kullanılmaktadır. Alışılagelmiş sistemden çok daha hızlı ve kolay şekilde taşıma işlemi tamamlandığı için zamandan yüksek ölçüde tasarruf sağlanmaktadır. Eşyalar asansöre yüklendikten sonra özel vinç sistemi ile nakliye arabasına yüklenmektedir. Bu süreçte eşyalar yerle temas etmez. Böylelikle eşyaların yıpranması ya da eşyalara zarar gelme riski minimuma indirilmiş olur. Eşyalar insan gücü ile taşınmadığı için fazla iç gücüne de gerek duyulmamaktadır. Eşyaları paketleyen ve toplanması görevini üstlenen personel daha az efor sarf ettiğinden dolayı yapmış olduğu işlemi daha özenli gerçekleştirmektedir. Asansörlü nakliyat binanın dışından yapılan bir nakliye türü olduğu için apartmanda yaşayan diğer sakinleri gürültü ile rahatsız etmemekte ve aynı zamanda bina içerisinde eşya taşınmasından dolayı oluşabilecek bina içi hasarları engellemektedir.