İzmir Evden Eve Nakliyat / İzmir Evden Eve Taşımacılık

Merkez Karşıyaka: 0 232 364 60 64 - 0 553 021 66 06

Menemen Şube: 0 232 832 15 23 - 0 537 263 58 97

İzmir ASANSÖRLÜ TAŞIMACILIĞIN ÖNEMİ

Günümüz mimari yapısı daha çok yüksek katlı binaların yer aldığı yeni nesil bir anlayışla gelişmekte. Haliyle evden eve nakliye işlemlerinde eski dönemlerde ki gibi sadece insan gücü ile eşyaların taşınması mümkün olmayabiliyor. Kimi zaman çok katlı binalar, kimi zaman eşyalardaki çeşitliliğe bağlı taşıma zorlukları. Bu tür durumlarda ise, izmir asansörlü taşımacılık hizmetleri devreye giriyor. İnsan gücünün en az seviyede kullanıldığı daha çok teknolojiden alınan destek sayesinde eşyaların çok katlı binalarda rahatlıkla taşınabildiği bir sistem. Örneğin 9. Katta bir daireye taşındınız. Bu daireye, buzdolabınızı apartmanın sahip olduğu asansör ve insan gücü desteği ile taşımak hem zor hem de tehlikeli olacaktır. Oysaki bunun yerine özel asansör sistemlerini kullanmak, hiçbir şekilde apartman içerisine girmeden; uygun bir yol haritası ile eşyaların ilgili kata çıkarılmasına olanak sağlayacaktır. Tabii bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Zira asansörlü taşımacılıkta hem kullanılan sistem hem de sistemi kullanan kişi gerek eşya gerekse de çevre ve çalışan güvenliği açısından oldukça mühim iki konu olmaktadır. Peki, bu detaylar nelerdir? Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

  • 1) Kullanılan Asansör Sistemleri
  • Kullanılan asansör sistemi ve araç gerekli bakımları sağlanmış, kullanıma elverişli araçlar olmalıdırlar. Bakımı yapılmayan, onaysız ve kullanım açısından elverişli olmayan asansörler taşıma esnasında istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilirler. Nitekim çok eski asansörler ya da bakımsızlık nedeni ile kullanım esnasında çeşitli sorunlara neden olan asansörler eşyaların belli bir kattayken düşmesine, asansörün devrilmesine ve bu durumlara bağlı olarak maddi ve can kaybı gibi durumların ne yazık ki yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Sizler, yüksek katlı bir dairede yaşıyor ya da yaşamak adına taşınıyorsanız; hizmet alacağınız firmadan bu konuda mutlaka bilgi almalısınız.
  • 2) Kullanan Kişiler
  • Hiç şüphesiz bir ürün ne kadar kaliteli ve işe yarar olursa olsun; eğer onu kullanan kişiler yeterince bilgili ve deneyimli değilse, sorunlar gene kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle 2017 izmir asansörlü taşımacılık hizmetlerinde ilgili eşyaları taşımak adına asansör sistemini kullanan kişiler mutlaka bu konuda eğitimli olmalılar. Doğru kullanım, doğru hareket etme durumu ve eşyaların doğru bir şekilde yerleştirilmesi gibi her bir detay özel olarak kontrol edilmelidir. Aksi halde kullanıma bağlı olarak da çok farklı problemler ne yazık ki gün yüzüne çıkabilecektir.
  • 3) Eşyaların Doğru Hazırlanması
  • Asansörlü taşımacılık işlemlerinde eşyaların asansöre doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve doğal olarak buna göre paketleme, bağlama gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Aksi halde asansör ile yüksek katlı bir daireye taşıma yapılması esnasında ne yazık ki eşyanın düşmesi gibi sonuçlar doğabilecektir. Haliyle bu noktada ilgili firmanın daha önce izmir asansörlü taşımacılık hususunda deneyim sahibi olan, bu şekilde eşya paketleme, yerleştirme ve taşıma konularında birçok kez görev almış olan kimselerle çalışması yani doğru, yetkin bir ekibe sahip olması gerekir. Eski dönemlerde ki gibi sadece insan gücüne dayalı bir sistem bulunmuyor artık. Yüksek katlı binalar, teknoloji odaklı pahalı eşyalar ve yoğun nüfus… Haliyle yapılacak taşıma işleminde hem çevreye hem de taşınacak olan eşyalara normale oranla daha dikkat etmek insan gücünden ziyade sistem odaklı bir çalışma ile bu noktada nakliye hizmetini sağlamak gerekir. Sizler, bu temel noktalara dikkat ederek; sorunsuz ve rahat bir hizmet alabilirsiniz.